پایگاه دانش: نرم‌افزارها
سامانه مدیریت صندوق امانات سپیدباکس
ارسال شده توسط سپید سیستم

سپیدباکس یک سامانه نرم‌افزاری مدیریت و اتوماسیون صندوق امانات است که با اتصال به تجهیزات سخت‌افزاری کنترل تردد و ارتباط با انواع صندوق‌ها، یک راهکار جامع برای حفظ امنیت و انضباط در اختیار مدیریت بانک‌ها، موسسات مالی و سایر مراکز و ارگان‌ها قرار می‌دهد.

برای حصول اطمینان از احراز هویت شخص مراجعه‌کننده یا وکلای قانونی صاحبان صندوق و نیز ثبت دقیق مراجعات، امکان ارتباط با سخت‌افزارهای تایید هویت مانند سامانه‌های تشخیص اثر انگشت و تشخیص چهره در نرم‌افزار مدیریت صندوق امانات سپیدباکس وجود دارد.

با توجه به اهمیت بالای احراز هویت و اعتبارسنجی هنگام دسترسی مشتریان به صندوق امانات بانک و مطمئن شدن از تایید هویت و شناسایی صاحب صندوق یا وکیل قانونی وی، سیستم اتوماسیون صندوق امانات می‌بایست بسیار امن و دقیق طراحی گردد و تمامی ترددها یا درخواست‌های تردد افراد مجاز و غیرمجاز ثبت و آرشیو شوند تا در صورت لزوم از آنها گزارش‌گیری انجام شود.

حال به برخی از سوالات احتمالی پاسخ خواهیم داد.

تفاوت سهمیه و صندوق چیست؟

صندوق مفهوم فیزیکی دارد، اما سهمیه به معنای تخصیص شماره صندوق ها به شعبه ها می باشد. به این مثال توجه کنید: اگر 100عدد صندوق در شعبه A ( شعبه مخزن ) موجود باشد و دارای 3 شعبه زیرمجموعه باشد، فرض کنید می خواهیم تعداد 25 صندوق را به هر شعبه اختصاص دهیم. به بخش سهمیه رفته ثبت جدید را می زنیم، "از شعبه" را شعبه A انتخاب نموده و "به شعبه"   A انتخاب می نمائیم سپس از قسمت انتخاب صندوق 25 عدد از صندوق ها را انتخاب می کنیم تا 25 شماره صندوق به خود شعبه اختصاص یابد؛ و در نهایت "ذخیره و خروج" را می زنیم. به همین ترتیب برای شعبه های زیرمجموعه ثبت جدید را می زنیم، "از شعبه" را شعبه A انتخاب نموده و "به شعبه" را یکی از شعبه های زیرمجموعه انتخاب می کنیم و 25 شماره صندوق را انتخاب نموده و ذخیره می نمائیم. بدین ترتیب به هر یک از شعبه های اصلی و زیر مجموعه شماره صندوق های مشخصی که به اصطلاح سهمیه صندوق نامیده می شود، اختصاص می یابد.

روند تمدید قرارداد چگونه است؟

شعبه مخزن: لیست قراردادها را باز نمائید، روی قرارداد منقضی دابل کلیک کنید تا وارد فرم قرارداد مشتری شوید، اطلاعات مربوط به تاریخ و هزینه را وارد نموده و روی "تمدید قرارداد" در پائین صفحه کلیک کنید.

شعبه زیرمجموعه: با شعبه مخزن تماس بگیرید تا از طریق کارتابل درخواست مورد نظر شما را لغو نمایند.

صندوق خالی ام را در لیست سهمیه ها پیدا نمی کنم

صندوقی که خالی ست اما در لیست سهمیه مشاهده نمی شود، شماره سهمیه صندوق به آن اختصاص داده نشده، بنابراین باید روی ثبت جدید کلیک نموده و برای آن صندوق سهمیه تعریف نمائید.

چگونه صندوقی که در قرارداد فعال وجود دارد را خالی کنم؟

قرارداد صندوق را لغو نمائید. لیست قرارداد ها را باز کنید، کد صندوق مربوطه را از طریق فیلتر بالای صفحه جستجو نمائید، قرارداد مربوطه را انتخاب نموده و روی "لغو قرارداد" کلیک کنید.

چگونه صندوقی که قرارداد آن منقضی شده است را خالی کنم؟

قرارداد صندوق را لغو نمائید. بدین منظور لیست قرارداد ها را باز کنید، کد صندوق مربوطه را از طریق فیلتر بالای صفحه جستجو نمائید، قرارداد مربوطه را انتخاب نموده و روی "لغو قرارداد" کلیک کنید.

(2 رای)
مفید
مفید نیست

دیدگاه (0)
سامانه پشتیبانی سپید سیستم شریف